Každým pádom osobnosť - Michala Hrnčiarová

Volám sa Michala Hrnčiarová a som zakladateľka a výkonná riaditeľka dvoch bratislavských coworkingov – Coworking Cvernovka a Kolabo Coworking a predsedníčka občianskeho združenia KOLABO o.z., kde rozvíjame budúcich sociálnych inovátorov a presadzujeme zlepšenie podmienok žien na trhu práce. 

Okrem toho som mama dvoch detí a jedného psa a vášnivá balkónová záhradkárka, o čom vo voľnom čase píšem aj blog 🙂

Bez koho/čoho si nevieš predstaviť svoj voľný čas?

Bez mojej rodiny a bez prírody. Pri mojom pracovnom vyťažení si voľný čas cielene vytváram a plánujem, aby som si udržala motiváciu a zapálenie do ďalších aktivít. Voľný čas sa snažím tráviť čo najviac aktívne v prírode (bicykel, turistika, lyžovanie).  To mi pomáha zresetovať si hlavu a zároveň pri pohybe väčšinou dostávam tie najlepšie nápady. 

Komu/čomu vďačíš za to, že robíš to, čo robíš?

Určite mojim rodičom, ktorí sú tí najlepší rodičia, akých som si mohla priať. Podporovali ma vo všetkých mojim nápadoch, nech sa spočiatku zdali akokoľvek bláznivé a hoci nie vždy s nimi vnútorne súhlasili.

Ja sa snažím rovnako otvorene vychovávať svoje deti a podporovať ich v tom, čo ich zaujme a v čom cítia, že by sa chceli ďalej rozvíjať, nech sú to akékoľvek krúžky, športy, či záujmy. Budem tiež veľmi rada ak sa neskôr rozhodnú pridať k ďalším aktívnym mladým ľuďom združeným v rôznych mládežníckych organizáciách, ktoré považujem za výborný odrazový mostík do ďalšieho pracovného života.

Koho/čo by mali mladí ľudia stretnúť a čo by mali robiť, aby objavili svoju vášeň a išli za ňou?

Nájsť to, čo ťa baví je celkom kumšt. Mne osobne to trvalo skoro 30 rokov.

Celé detstvo som úprimne trpela tým, že neviem dosť pekne spievať ani kresliť, v telocvični som úplne drevo a ešte aj na hodine fyziky totálne stratená. Až keď som vyrástla som pochopila, že moje prednosti nemusia byť len o tých prvoplánových nadaniach, ale že sa môže skrývať aj v tom, ako sa viem napríklad popasovať s pracovnými úlohami a náročnými situáciami, či ako viem motivovať a nadchnúť ľudí pre nápady a projekty, ktoré majú potenciál zlepšovať spoločnosť okolo nás.

Považujem za dôležité žiť život podľa svojich predstáv a nesnažiť sa za každú cenu naplniť očakávania iných, lebo ten vnútorný konflikt nás môže časom urobiť veľmi nešťastným.

O kom/o čom by podľa teba mali študenti rozmýšľať?

Bude to znieť egoisticky, ale myslím si, že v prvom rade najmä o sebe.

Považujem za dôležité žiť život podľa svojich predstáv a nesnažiť sa za každú cenu naplniť očakávania iných, lebo ten vnútorný konflikt nás môže časom urobiť veľmi nešťastným. To ale neznamená, že názory a rady iných ľudí nie sú dôležité, naopak, nezaujatý pohľad iného človeka napr. na ďalšie smerovanie kariéry môže byť veľmi prínosný.

S kým/ s čím by mal študent odchádzať zo strednej školy?

S úsmevom a s chuťou robiť v živote skvelé veci. Využiť potenciál, ktorý sa nám ľuďom v tejto časti planéty ponúka a aktívne pracovať na zlepšení životných podmienok tých, ktorí toľko šťastia nemali. To je to, čo vštepujeme aj mladým ľuďom, s ktorými pracujeme na rozvoji ich nápadov na sociálne inovácie.

Ďalšie zaujímavé osobnosti

Ivana Šáteková

je umelkyňa, maliarka, grafička, ktorá vystavovala svoje diela nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Je členka kresliarskeho tria Dzive a spolupracuje na časopise pre deti Bublina. Vo svojej tvorbe veľmi otvorene, no s nadhľadom a humorom adresuje našu dobu a spoločenské otázky. Pri tom všetkom stíha byť aj dvojnásobnou mamou a inšpiratívnou ženou.

Čítaj viac »

Markéta Lukáčová

Po delším pobytu v Anglii a šestiletém působení ve vzdělávací nadaci G.Sorose (OSF) na pozici “Program coordinator” založila v roce 2001 soukromé STUDIO TVOŘIVOSTI SVĚTLUŠKA. Je lektorkou, autorkou 5 knih s výtvarnou tématikou, spolupracuje s řadou kreativních časopisů. Od roku 2010 provozuje kamennou prodejnu a E-shop s výtvarnými potřebami. V roce 2012 se její firma stala výhradním zastoupením belgické firmy Powertex. Zároveň pro tuto firmu působí pro ČR a SR na pozici TTT (Train the Trainer). Více na www.lukacova.eu. A i nadále se snaží být dobrou vnučkou, dcerou, manželkou, maminkou a člověkem…

Čítaj viac »

Lujza Bubánová

Start-upistka telom i dušou stojí za niekoľkými projektami, ktorých spoločným menovateľom je biometria, umelá inteligencia a emócie.

Čítaj viac »