Každým pádom osobnosť - Eva Eleková

Volám sa Eva Eleková. Vyštudovala som Prírodovedeckú fakultu v BA, vedecký odbor biológie. Taktiež som absolventkou španielskeho bilingválneho gymnázia. Celý život hrám volejbal. Venovala som sa teda biológii a cudzím jazykom ale nakoniec som sa rozhodla môj život zasvätiť športu, mojej aktívnej športovej kariére a taktiež trénovaniu ľudí. Som šťastná, že môžem robiť to, čo ma najviac baví.

Kto/čo si a čo robíš?

Som hráčka a trénerka plážového volejbalu. Hrám tento šport poloprofesionálne (nie je to pre mňa zdroj obživy), ale chodím na slovenské a európske turnaje. Okrem toho pracujem ako trénerka, trénujem hobby hráčov, mládež, organizujem tréningové campy.

Bez koho/čoho si nevieš predstaviť svoj voľný čas?

Svoj voľný čas si neviem predstaviť bez môjho priateľa. Ľuboš je taktiež beachvolejbalista a veľký športovec. Chodíme spolu na turnaje, campy a tréningy.

Zdieľame spoločné úspechy a samozrejme aj neúspechy. Tiež spolu veľa chodíme po horách, cestujeme a máme borderkóliu Bruna, ktorý je náš verný parťák.

Komu/čomu vďačíš za to, že robíš to, čo robíš?

Za veľa vďačím mojej mame. Vždy pri mne stála a vo všetkom ma podporila, v športe, pri výbere školy, keď som išla pracovať a žiť do zahraničia…

Tiež Ľuboš mi vždy pomáha a podporuje ma v plnení mojich snov, už 9 rokov. Vo všeobecnosti mám šťastie na ľudí okolo seba. Množstvo z nich ma inšpiruje v mojej ceste životom.

Koho/čo by mali mladí ľudia stretnúť a čo by mali robiť, aby objavili svoju vášeň a išli za ňou?

Určite je veľkým bonusom mať spriaznenú dušu, s ktorou môžeme zdieľať to dobré, aj to zlé. Ale som presvedčená, že mladí ľudia by mali hlavne veriť sami sebe, spoliehať sa na seba a svoje schopnosti. Nebáť sa ísť svojou cestou, aj keď je iná ako tá, po ktorej ide väčšina.

O kom/o čom by podľa teba mali študenti rozmýšľať?

Pre mňa je dôležité robiť zmysluplné veci, mať nejaký cieľ a ísť za ním. Študenti by podľa mňa mali rozmýšľať o svojej budúcnosti. Mať nejakú víziu, plán, sny… Zároveň by si mali samozrejme aktívne užívať prítomnosť, študentské časy sú skvelé.

S kým/ s čím by mal študent odchádzať zo strednej školy?

Myslím, že každý študent by mal zo strednej školy odchádzať plný energie a entuziazmu do ďalšieho života. S množstvom nadobudnutých vedomostí, ale aj so zážitkami s kamarátmi a so zdravým sebavedomím.

Ďalšie zaujímavé osobnosti

Ivana Šáteková

je umelkyňa, maliarka, grafička, ktorá vystavovala svoje diela nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Je členka kresliarskeho tria Dzive a spolupracuje na časopise pre deti Bublina. Vo svojej tvorbe veľmi otvorene, no s nadhľadom a humorom adresuje našu dobu a spoločenské otázky. Pri tom všetkom stíha byť aj dvojnásobnou mamou a inšpiratívnou ženou.

Čítaj viac »

Markéta Lukáčová

Po delším pobytu v Anglii a šestiletém působení ve vzdělávací nadaci G.Sorose (OSF) na pozici “Program coordinator” založila v roce 2001 soukromé STUDIO TVOŘIVOSTI SVĚTLUŠKA. Je lektorkou, autorkou 5 knih s výtvarnou tématikou, spolupracuje s řadou kreativních časopisů. Od roku 2010 provozuje kamennou prodejnu a E-shop s výtvarnými potřebami. V roce 2012 se její firma stala výhradním zastoupením belgické firmy Powertex. Zároveň pro tuto firmu působí pro ČR a SR na pozici TTT (Train the Trainer). Více na www.lukacova.eu. A i nadále se snaží být dobrou vnučkou, dcerou, manželkou, maminkou a člověkem…

Čítaj viac »

Lujza Bubánová

Start-upistka telom i dušou stojí za niekoľkými projektami, ktorých spoločným menovateľom je biometria, umelá inteligencia a emócie.

Čítaj viac »